View Single Post
Eski 29-01-2021, 15:39   #1638
begoonville
Yeni Üye

begoonville's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi keopstr Mesajı Göster
Sayın Muda Keşke sizde bana karşı bu kadar önyargılı olmasaydınız,2012 den beri bu sayfayı takip ediyorum bir süre ara verdim 55 sayfayı defalarca okudum,13 yıldır da balkonumda kışın salonumda 5 ayrı renk begonvil yetiştiriyorum hiçbiriside ölmedi hem yaz hem kışiçek açtılar ama kışın hafif bir ısıda büyütüyorum kışın çiçek açmasınlar yorulmasınlar diye. begonvilin bonzaisini bile yaptım yaz kış her zamanda çelik yapıyorum Amacım farklı türleri aşılamak vs uzun zamandır uğramamıştım belki değişik tür vs bulurum diye evinde yetiştiren arkadaşlar dan çelik almak daha sağlıklı internetteki satanlar çok küçük fidanlar vs...
Bir tekrar gündem oluşturalım dedik neredeyse kovacaksınız
Merhaba Sayın@keopstr

Öncelikle begonvil çelikleme ile ilgili sorduğum soruya cevabınız için çok teşekkür ederim. 2020 Ekim ayında başlayan Begonvil çelikleme serüvenim hatalarla başlayarak ilk denemede % 0 başarı aldım. Yılmadım bir daha bir daha derken şu anda %90 oranına çıkardım. Begonvil çiçeğini çok seviyorum. Adeta bir BEGONVILMANIAC (begonvil manyağı) oldum. şu anda 50 adet civarında begonvil çeliklerim büyüme sürecinde. Bu seviyeye gelinceye kadar tüm yöntemleri denedim. Amacım para kazanmak değil. Sadece her türden 1 adet olsun yeter. Satın almakla olmuyor. İnanın dikkat ederseniz çok farklı türleri var. Ben işi abarttım akademik olarak kayıtlı türlere kadar araştırdım. Yaptığım araştırmalar (ingilizce) beni şoke etti. gelelim sorunuza. Ağaç olarak bulursam size yollarım. Henüz aşılama işine girmedim.

Saygılarımla

begoonville Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön