View Single Post
Eski 06-08-2020, 15:36   #743
Sevgi Durul
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili S.Durul, yine güzellikleri sergilemişsin. Ellerine sağlık.
Çok teşekkür ederim, Sevgili Güler hanım. Elimden geldiğince.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Pandaa Mesajı Göster
Teşekkür ederim öncelikle �� Bu konuda biraz acemiyim isimlerini bilmiyorum çoğunun ama biraz araştırdım sanırım ismi Echeveria Perle Von Nurnberg olarak geçiyor. Çiçeklerin renkli halleri çok hoşuma gidiyor fakat herhangi bi kimyasalla bunu yapmaktansa doğal yolunu öğrenebilirsem onu uygulamak istiyorum. Öğrenemezsem de zaten her haliyle güzeller çünkü sonuçta sesleri çıkmasa bile onlar da canlı ve herhangi bi boyayla müdahale etmek istemiyorum ��
En doğrusu doğal hallerinde bırakmak. Bendeki echeveria perlenin fotoğraflarını çekmiştim ama hiç iyi çıkmamış bu yüzden eklemiyorum. Benim tespitim bitki olgunlaştıkça esas rengini alıyor kızarıyor. Yeni çıkan yavrular yeşil.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Üçcin Mesajı Göster
Çiçek açmasını teşvik ettiğini belirgin fark ettiğiniz gübre ceşidi oldumu,olduysa hangi gübre markasını kullanıyordunuz?
Özellikle fıstık kaktüsünüz çok güzel açmış (Chamaecereus silvestrii) ,acaba gübre varmıydı ondada?

Bazı gübreler büyümeyi çok güzel teşvik etsede ,çiçeklenmeye engel olabiliyor.malum ,azotlu gübreler...merakım ,büyümeyi değilde ciceklenmeyi teşvik edici gübre deneyimleri...zira her marka güvenilir değil malesef : (
Çiçek açmasını en teşvik eden enzim bence. Yoksa çok şey kullandım aslında. 20-20-20, 10-52-10, humik asit, solucan gübresi aklıma gelenler. Hatta koyun ve keçi gübresinden gübre şerbeti. Ama enzim kullanmaya başladıktan sonra açmasını ummadığım bitkiler bile açtı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatitoo Mesajı Göster
Bu sempervivumların çiçeği beni resmen büyülüyor. maşallah.
Ben de çok seviyorum.

Eee mesaj yazmışken fotoğraf eklemeden olmaz.

Sarı atlas ve Güler atlası deli gibi sürgün veriyorlar.

Name:  atlas.jpg
Views: 403
Size:  25.8 KB

Name:  atlas1.jpg
Views: 398
Size:  31.3 KB

Bu lithops beni utandırdı. Aldığımda yaşatacağımdan hiç umudum yoktu, güzel gidiyor. Sayfabaşındaki ilk fotoğraftaki kaktüs yok artık. Lithopsla aynı alışverişte almıştım.

Name:  lithops.jpg
Views: 402
Size:  39.6 KB

Adını bilmediğim bu sukulent ise yemyeşildi. Balkona güneşe aldıktan sonra kırmızı çilleri oldu.

Name:  sukulent1.jpg
Views: 396
Size:  67.5 KB

Alt türünü unuttuğum huernia açtı. Diğer leşlerde çiçek belirtisi yok henüz.

Name:  huernia.jpg
Views: 399
Size:  30.4 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön