View Single Post
Eski 09-07-2020, 13:47   #475
Serkan0262
Yeni Üye

Serkan0262's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2020
Değerli arkadaşlar merhaba
Ben de Adıyaman da yaşiyorum aslen Tunceliliyim 6 yıldır Adıyaman'da memur olarak çalışıyorum. Burda 6 dönüm kadar bir tarla edindim hobi amaçlı olarak uğraşıyorum. Bu tarlada 6-7 kadar yetişkin fıstık ağacı ve susuz yetişen çok lezzetli meyve veren bı incir ağacımız var. Bunların dışında kendim bu tarlaya badem zeytin ve Antep fıstığı ağaçları olmak üzere yaklaşık 100 ağaç diktim. Bu yıl bahçeye 250 MT den hortumla su getirip damalama şeklinde ağaçlarını sulamaya ve biraz sebze yetiştirmeye de başladım. Bir arkadaştan bulduğum deşti domates fidelerin diktim yaklaşık 10 kök. Bunları kayıt altına aldım ve videolarını YouTube kanalımda paylaşıyorum. Susuz yetişen domateslerim meyve tutmuş durumda burdan size bir kaç resim atacağım. Büyümeleri diğer domates çeşitlerine göre yavaş ama güzel. Meyveler büyümeye devam ediyorlar. Eşim Adıyaman li olduğu için çocukluğunda çok ekerlermis ve harika bir lezzeti olduğunu söylüyor. Buraya bilgileri atmaya devam edeceğim. İnşallah ileride tohumlarını paylaşacak aşamaya da geleceğiz. Takipte kalın ve sorularınız varsa burdan yazabilirsiniz.

Serkan0262 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön