View Single Post
Eski 31-05-2020, 19:25   #119
Melisaadmir
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-05-2020
Süs narı bonsai

Merhaba arkadaşlar, daha önce bitki yetiştirmedim ama çok fazla isteğim olduğundan arkadaşım geçen yıl kışa girerken çiçeksepetinden sür narı bonsai hediye aldı. Saksısı aşırı küçüktü ve geldiği günün ertesi gününde tüm çiçekleri dökülüp kurudu, araştırma yaptım her sayfada farklı şeyler yazıyordu. Panikledim ve sürekli sulamaya çalıştım ve sürekli yerini değiştirdim tekrar canlandıramadım ki zaten burdan öğrendiğim kadarıyla kışın zaten yaprak döküyormuş. Şimdi aynı arkadaşım mutlu olmam için tekrar çiçeksepetinden bana süs narı bonsai hediye göndermiş. Cam fanusta ve yine geldiği günün ertesinde çiçekleri döküldü ama bu sefer tohumları duruyor ve yaprakları iyi durumda. Odam karanlık olduğu için burdanda öğrendiğim kadarıyla balkonda daha iyi yetiştiği için bugün balkona aldım. Öğrenmek istediğim şey balkonda aşırı güneş zarar verir mi ne yapmam gerekiyor? Fanusa toprağını etrafını kaplayacak kadar koymuşlar ve etrafı tahta çamlarla süslemişler onları çıkartıp eklemeli miyim? Bir sitede yazın odanın gölgelik yerinde durması gerekiyor kışın camın önünde yazıyor başka sitelerde balkonda olması gerekiyor yazıyor. Kafam çok karıştı ve bu sefer iyi bakmak istiyorum, öldürmek istemiyorum. Birde süs narı ve süs narı bonsai arasındaki fark nedir? Bu konularda daha çok bilgisizim yardımcı olurmusunuz lütfen. Teşekkür ederim

Düzenleyen Melisaadmir : 31-05-2020 saat 19:27 Neden: Fotoğraf yükleme
Melisaadmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön