View Single Post
Eski 28-05-2020, 06:23   #12
Robinson Crusoe
Ağaçsever

Robinson Crusoe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2020
Benzer bir işlemi maydanozlar için de yaptım. Artık onları da düzenli bir şekilde ekeceğim. Diğer üyelerin paylaştığı fotoğraflardaki düzeni, nizamı görünce utandım gerçekten

Üstteki mesajımda yeni ektiğim frenk maydanozlar kokmuyor yazmıştım ama koparınca mis gibi kokusu olduğunu fark ettik. O gün çalışmaktan yemek yapmaya vakit kalmayınca noodle yedik, içine eklemiş olduk ürünlerimizi

Name:  20200526_185220.jpg
Views: 634
Size:  57.7 KB

Maydanoz da taşınır mı, biz taşımış olduk bunları da. Saçma bir iş oldu ama berbat durumdaydılar gerçekten üstteki fotoğrafta da göreceğiniz gibi, ders oldu. Yeniden frenk maydanoz ektim, düzenli bir şekilde bu sefer.

Name:  20200526_180112.jpg
Views: 624
Size:  57.2 KB

Fotoğraf kaliteleri kötü. Bir yandan çalışırken bir yandan çektim öyle telefonla pat küt. En azından ileride fikir vermesi için iyi olur diye düşündüm.

Benim tek kaynağım internet, etrafımda bilgi verecek kimse yok. Gerçi internet varken çok gerek de yok sanki ama ilk aşamada birileri yardımcı olsa daha az hata yapardım, bunca can da heba olmamış olurdu. Babamın serası olan arkadaşları var, pomzayı her ürünün toprağına ekliyorlar dedi. Ben kışın araştırdığımda sadece domates için faydalı olduğunu okumuştum, ona ekliyordum. Artık her bitkinin toprağına az miktarda da olsa karıştırıyorum. Bilmem doğru mu yapıyorum

Name:  20200524_143132.jpg
Views: 626
Size:  58.4 KB

Bauhaus'tan almıştım bunu kışın. Bu arada tek tek firma ismi vererek yazıyorum kullandıklarımı. Amacım reklam değil yanlış anlaşılmasın, merak eden olursa bilgi olsun diye paylaşıyorum

Kışın ne ektiysem çıkınca güven gelmişti. Baharda mevsiminde her şey çok kolay olacak zannettim ama kazın ayağı öyle değilmiş. Daha ilk ekim sırasında yaptığımız hatalar doğmadan ölmelerine sebep oluyor canım bitkilerin. Bir akıl tutulması yaşayıp karanlıkta çimlendirdiğim su salatalıkları -kız arkadaşımın salatalık dedikleri- deli gibi boy atmıştı, muhtemelen hepsini kaybettim baştan ama onları da saksıya erkenden aktarıp sulamaya başladım.

Name:  20200525_183308.jpg
Views: 629
Size:  69.3 KB

Sanırım evinde meyve-sebze yetiştirmeyi deneyen hiç kimse market fiyatlarına kızmaz, çiftçilerin kullandığı hormona, ilaca laf etmez. 8 milyar insanız, doyurmak kolay değil, bu bitkilerin yetişmesi hele hiç kolay değil. En ufak hatanın telafisi olmuyor.

Neyse, her ihtimale karşı su salatalığından da birkaç tane daha ektim viyollere. Böyle pembe pembe tohumları olduğunu bilmiyordum.

Name:  20200526_144302.jpg
Views: 648
Size:  69.1 KB

Böyle pek derli toplu olmadı. Yaptığım hataları bir mesaj altında toplayıp zaman içerisinde o tek mesajı güncelleyim diye düşündüm ama sonuçta burası benim kişisel blog'um değil, bu şekilde daha amaca uygun gibi geldi.

Robinson Crusoe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön