View Single Post
Eski 27-05-2020, 19:14   #1241
ygorer
Ağaç Dostu

ygorer's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Menevşe Mesajı Göster
Merhaba, öncelikle badem salatalık tohumunuzu bizimle paylaştığınız icin teşekkür ederim. Size salatalık ile ilgili birkac soru sormak istiyorum. Tohumları ektim Cok guzel ciktilar büyüdüler ciceklendiler dusi cicekler hep yan dallarda, burkac yerde okudugumda tan dal budaması yapin verim artsin deniyor bazi yerlerde Uç alma ile yan dala tesvik edin deniyor. Siz nasil bir yol izlemistiniz bunkonuda bilgilendirirseniz cok mutlu olurum.
Merhaba,
Tohumların filizlenmesine sevindim, emeğinize sağlık. Ben bahçede diktiğim zaman uç budaması yapmıyorum, boş yerlere doğru uzatıyorum. Bu cinste hiç verim sorunu yaşamadım. Ancak uzatacak yer sıkıntısı olduğunda veya balkon gibi kısıtlı yer, toprak olan durumlarda istediğiniz uzunluğa ulaştıktan sonra uçtan kopartmakta fayda var. Hem kontrollü büyütmek hem de verim için. Forumda daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır, ben yıllardır balkonda ve son 3 yıldır da küçük bir bahçede belirttiğim şekilde yetiştirdim. Umarım verimli bir sezon geçirirsiniz.
Kolay gelsin.

ygorer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön