View Single Post
Eski 25-05-2020, 14:41   #794
JELLYBEAN
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-05-2020
Merhaba, ben de foruma yeni üye oldum. Bitkiler hakkında derinlemesine bir bilgim yok. Birkaç hafta önce çiçekçiden sardunya aldım ve büyük beton saksılara diktim, 1 saksıya 3 tane olmak üzere. Dikmeden önce toprağı gübre ile karıştırdım ve dikerken köklerine zarar vermemeye dikkat ettim. Dikimden hemen sonra can suyu verdim ve daha sonra da toprak kurudukça suladım. 1 hafta sonrasında çiçeklerim çürük açmaya ve alt kısımlardaki yapraklar sararmaya başladı, halbuki aldığımda bitkide hiçbir sorun yoktu. Sağlıklı yapraklar da sanki yukarı doğru kıvrılıp kapanıyor gibi. Çok araştırdıysam da sorunu tam olarak ne anlamadım, lütfen yardımcı olun... Diktiğim saksılar büyük gelmiş olabilir mi ya da günün büyük bölümü güneş alıyorlar ondan olabilir mi? Sitedeki herkes aynı saksılara sardunya dikiyor ve gür çiçekleri var. Ayrıca kuru mayalı ve asprinli su ile de suladım birkaç defa canlanmaları için bir ihitmal ama henüz bir gelişme göremedim. Bitkinin şu anki halinin fotoğraflarını yükledim. Teşekkür ederim şimdiden

Eklenen Resimler

JELLYBEAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön