View Single Post
Eski 10-05-2020, 10:36   #3885
Emine Akman
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Sevgili arkadaşım, sen , ben ve bazı başka arkadaşlar gözü karalık edip bitkilerin yerini değiştirebilirler, mevsime bakmazlar
Ağanın eline su dökülmez
Ben genel kural olarak Şubattan Eylül sonuna kadar bunun yapılmaması yönündeki tavsiyelerden söz ediyorum.
Acemi şansına güvenemeyiz, kızın zaten 2 tanecik Clematisi var risk almasa daha iyi olmaz mı, hem dev boyuta gelmiş, yer değiştirirken dalların haşatı çıkacak. Ekim ayı gelsin, bak Ekim adı üzerinde ekim dikim zamanı, budasın narin dalları değiştirsin yerlerini.
Amaa senin Clematisler düşman çatlatacak türden sevgili Emine Akman.
Hele Blue explosion beni benden aldı.
Anneciğine selamlar ellerinden öperim, benim artık yok...
Kıymetini bil.Çok şanslı bir kızsın.
Herşeyin başı sağlık.
Jezebel'im, ablam.....Dün gece yarısı cevabını okudum, yarın cevap yazarım dedim olacak ya yatmadan 1 instagrama da bakayım istedim... Sevgili Benol Hazaroğlu da eski 1 aile resmi koyarak " Daha 3 ay önce seninle beraberdik annem. 7 sene mücadele verdik....." yazmış...Boğazımda koca 1 yumruk, gözlerim doldu...Uyku tutmadı... İnsan kaç yaşında olursa olsun aannesi yaşıyorsa "hala çocuk" olma şansını taşıyor demektir. 40 yaşıma geldim, hala yoruldum mu,nerede kaldım vs. diye endişelenen tek insan annem... Yani anne her daim anne, çocuk ise kaç yaşına gelirse gelsin "çocuk"....

Neyse,sabah sabah başka konulara geçeyim... Ablam, bitkilerin yer değiştirme mevzusunda yazdıkların..... Azıcık kafam karıştı.. Değiştirmek isteyen sen değil miydin? "Kızcağızın 2 clematisi var" demişsin çünkü. Halbuki ben seni de clematis kraliçesi olarak bilirdim... Sonra düşündüm Jezebel ablam INANILMAZ ZARIF 1 biçimde; bu sayfaları sonradan okuyabılecek kımseler için "iyi örnek" olmak adına "Allah'ım, benim 100 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir incelik ve zariflikle" bitki yer değiştirmenin usulü budur demiş dedim....

Evet, ben bitkilerin yer değiştirilmesi konusunda biraz deli dumrulum, yerleri bana battıysa zamana pek bakmam Bir kaç gün önce forumda gezerken sevgili Cemo'nun 1 iletisini okuyup kahkaha atmıştım. Anneme de okudum "Hah, senin gibiler de varmış demek" demişti...Şehirler arası yasak var diye bağımlı gibi deliriyorum. Benim Yalova zamanım geldi ama nasıl gideceğimi bilmiyorum,delirmek üzereyim....Neyse, sevgili Cemo'nun bahsettiğim iletilerini bırakayım aşağı, aynı dertten muzdarip olanlar vardır buralarda elbet.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Sevgili Adalet

Biz bu delikle ne hatalar yaparız daha

Dün, kahvemi koydum, masaya oturdum. Toprak görüntüsü güzel olmadı dedim ve kalkıp tüm boşluklara sedum diktim. Bir ay sonra sedum heryere yayılır, cok oldu der yine sökmeye başlarım)
Allahım, aklıma mukayyet ol

Anladım ki, ben güzel düzenli bir bahçe değil, durmadan ekip dikilecek bir toprak seviyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
Bahar gelince bana bir haller oluyor arkadaşlar.

Yine cıldırdım ben. Dur diyene çemkiriyorum

Ne bulursam alıp dikmeye başladım yine. Arap saçını da gecti bu bahce.

Pezsaj falan hak getire

Boş bulduğun yere göm ne bulursan a döndüm yine..

Biri bana dur desin... sıkıyorsa

Düzenleyen Emine Akman : 10-05-2020 saat 10:39 Neden: imla
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön