View Single Post
Eski 09-05-2020, 16:14   #3883
Emine Akman
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Clematis Hagley Hybrid

Eklenti 707449

Eklenti 707450

Bu eğreltiyi söküp başka yere diksem olur mu, yoksa ölür mü
Jezebel'im, bahçe perim öncelikle sorumu yanıtladıgın için ÇOK teşekkür ederim. Ben nette 2 türü de arattığımda resimlerinden farkı pek anlayamıyorum. Çiçek çapı fark yaratıyorsa....dedim ve üşenmedim inip kafamı karıştıran bu 2 kırmızıdan ilk çiçek açanının çiçek boyunu ölçtüm. 13,5 ila 14 cm arası, çiçek petallerinin arkasında beyazlık yok, beyaz anterli.....

Diğer kırmızı clematis daha ilk çiçeğini yeni yeni açmış, ortası siyah anterli ama çiçeği açınca tam anlamıyla siyah anterler değişir mi,bilemem....

Sevgili Jezebel'im, senin Hagley Hybrid, İzmir'in buradan daha sıcak olması nedeniyle açmaya başlamışlar,ne güzel. Benimkiler henüz tomurcukta, bekliyorum heyecanla Ha bir de sen çok daha iyi bilirsin ama yaz sıcağında dahi yerlerini değiştirdiğim bitkiler oldu, sürekli sulayıp,hemen yeni yerlerine geçirdiysem çok çok büyük oranda yaşadılar. Güller hariç, onlar yer değişimleri konusunda daha nazlı.....

Bahçede yeni açan clematislerin resmini çektim sabah. İşin en güzel yanı da geçen yıl cılız, ot parçası gibi olan clematisleri annem görüp dudak bükmüştü.....Şimdi hınzırca "Bak diyorum,aşık olduğum kadar var mıymış bu ot parçaları?".....Şimdilik ses yok

İlk resim, Belle of Woking...Allah'ım o nasıl güzel...2. Blue explosion, geçen yıl daha 1 yaşındayken 1 katsız mavi çiçekle beni sevindirmişti bu yıl katlı geldi...3. Vvyan Pennel, bu hanımefendi katsız çiçekler verdi. 4. ise Fujisume....Ben bu telefonların renk ayarlarına ne diyeyim bilemedim. Gerçekte, gün ışıgında BARİZ safir mavi mi denir ne denir bilemedim, inanılmaz hoş 1 mavi iken resimde mor gibi çıktı inatla....

Ve bu arada beni bu güzelle tanıştıran Ağaçlar Net'e defalarca teşekkür ederim. Keşke daha önce alsaymışım, ben büyüme hızlarının çok yavaş olduğunu düşündüğüm için cesaret edememiştim ama 2. yıllarında çocuk gibi sevindirdiler beni, gerçek hallerini alınca sevinçten ne olurum Allah bilir.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Emine Akman : 18-05-2020 saat 10:54 Neden: imla
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön