View Single Post
Eski 06-05-2020, 09:26   #17
rcpbrk_38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-07-2019
Cocopeat ve akansu da çileklerim ile alakalı olarak bazı görüşlerimi söylemek istiyorum, eksik ve ya hatalı söylemlerim olduğu takdirde düzeltmenize sevinirim

18 Nisan da fideleri iki sisteme de aynı anda diktim ikisinde de ec ve pH miktarlarını aynı tutmaya gayret ettim ec 1.4 seviyelerinde pH ise 6-6.50 seviyelerinde (ec de bazen çok kaymalar yaşadığım oldu ve hala da oluyor)

İlk izlenimlerime göre bitkinin büyümesi akansu sisteminde daha güzel ama bunda şunun da etkisi olabilir cocopeat te ilk yaptığım denemede çileklere fazla besinli su verdiğimden daha temkinli gidiyorum bu seferde belki bitkinin istediği düzeyde bitkiyi besleyemiyorumdur. Bazen günde 4 dk suluyorum bazende cocopeati ıslak bulursam 2 gün sulamıyorum

Bazı fidelerimde ise sanki yapraklar kuruymuş gibi bir durum var ve bazılarında ise diğer fidelerle karşılaştırdığımda büyüme çok yavaş gidiyor. Yaprakları kuru gibi duruyor dediğim fide de sanırım hastalık veya sıkıntılı bir durum var ondan böyle, fidenin durumundan kaynaklandığı düşünüyorum

Yukarı da ki söylediklerimle ilgili Bilgi verecek beni yönlendirecek kişiler olursa memnun olurum

Eklenen Resimler

rcpbrk_38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön