View Single Post
Eski 30-04-2020, 00:28   #2
çiftçioğuzhan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Bahçenin güncel hali

Merhabalar. Bahçemizin yaklaşık 10-15 yılı aşkın geçmişi var. Son 1 yıldır kısmi ilgilenmeye başladım. Özellikle son 1 aydır vakit ayırıyorum. Hayallerim çok. Zaman buldukça ufak ufak çiçeklendirme , peyzaj düzeltmeleri yapma ve en önemlisi yeşillendirmek adına fare kulağı ekimi yaptım. Fare kulağı tohumlarını 2 farklı bölgede kulandım. İlk bölgede çok fazla yabancı ot ayıklamadan sadece tırmıkla düzeltip üzerlerini kapayarak tohumları ektim. 1 hafta geçti henüz. Yeni yeni baş vermeye başladılar. 2. bölgede biraz daha uğraştım çapalama ve tırmıkla daha fazla emek harcayarak düzgün hale getirdim. Tohumları ektikten sonra üzerini az miktarda toprakla kapatıp silindirle üzerinden geçtim. Henüz 4 gün oldu. Umarım iyi sonuçlar alırım. Fare kulağını açıkçası kendisi çok hızlı yayılım gösterdiği , çime nazaran daha az biçim yapıldığı , daha az zahmet ve ilgi gerektirdiği için seçtim. Üzerine basılmaya karşı hassas olduğunu okudum. Yürüdüğümüz bölgelerde daha sonra kayrak taşlarıyla yürüyüş yolu oluşturmayı planlıyorum. Yükleyeceğim fotolarda bahçemin bu gün ki halini sizlerle paylaşıyorum.
[ATTACH][ATTACH][ATTACH][ATTACH]Name:  bahçe içi 4.jpg
Views: 507
Size:  29.0 KB[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

çiftçioğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön