View Single Post
Eski 25-04-2020, 13:16   #53
yagmur yaka
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2020
Merhaba aşılı bir kaktüsüm var üstteki kaktüs mor renkte. Altındaki yeşil kaktüsün üzerinde bir bölüm sararmış ve kurumuş gibi, ilk başta çok küçük bir bölgeydi sonradan büyüdü. Aynı zamanda mor renkli kaktüsün alt kısımları da sanki kurumuş gibi sarı renge dönüştü ve bazı yerlerinde kabartılar oluştu. Bunun dışında her şeyi normal gözüküyor hatta 12 tane tomurcuğu oldu ve büyümeye devam ediyorlar. Sorunun ne olduğunu anlayamadım. Güneşten gölgeye koydum düzelmedi gölgeden güneşe koydum düzelmedi. Bugün toprağını değiştirdim bilmiyorum düzelecek mi. Bunun sebebi nedir bilen varsa yazabilir mi lütfen. Ve ayrıca yakından baktığımda fark ettim üzerinde örümcek ağları vardı ve çok küçük beyazımsı sarımsı toz gibi şeyler vardı kaktüsün üzerinde. Örümcek yumurtası olabilir mi bilmiyorum ama çok korktum üzerine su sıktım onlar gitti. Su sıktıktan sonra da mor kaktüsün üzerinde küçük küçük siyah noktalar olduğunu fark ettim. Kaktüsüme neler oluyor biri açıklayabilir mi? Fotoğrafını paylaşabilmeyi çok isterdim ama yapamadım. Yeni üye oldum, nasıl yapıldığını bilen varsa onu da yazarsa çok sevinirim, teşekkür ederim.

Düzenleyen yagmur yaka : 30-04-2020 saat 10:41
yagmur yaka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön