View Single Post
Eski 22-04-2020, 14:29   #2796
nk_tarim
Ağaç Dostu

nk_tarim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mimsondo Mesajı Göster
merhaba abiler, tarıma gönül verdim kurcalıyorum , bilenlerden bir destek istiyorum... gr gram cinsinden
A ve B 100 lt lık tank ıcın

salatalık ve çilek için
besin solusyonu formülü bilen varsa paylaşmasını rica edeceğim..

gecen sene basladım bu seruvene potasyum sulfatlar nıtratlar kalsıyumlar toz olarak kıloluk hep temın ettım. gecen sene bır kac pımas ıcerısınde denedım .. olcum aletlerını kesfetmem gecıkınce baya bır sıkıntı cektım .. urunler gecıkmelı buyudu verım cok dusuktu.. pek basarılı oldum denemez.. besın erıyıklerını hazırlamasını ogrendım ve 1 er lıtre olarak hepsı hazır var 50 tl lık bır sırkulasyon platformunu da hazırladım ancak EC ve PH degerlerı nı saglayabılmem ıcın ıyı bır solusyon tarıfıne ıhtıyacım var .. bana yardımcı olun lutfen... bır yerlerden buldum bır kac tarıf 1.2.3.4. evre salatalık solusyon tarıflerı ancak ne kadar uygulasamda Ec degerlerı dıpte duruyor.. aranan 1.7-2.5 degerıne yaklasmıyor bıle.. bıryerde bır yanlıslık var.. lutfen yardımcı olun...
hazırladığınız çözeltinin ec si düşük çıkıyorsa daha az miktarda su ile hazırlayın ec yüksek olur. 10 lt içine kuruyorsanız 8 lt ye kurun ya da tüm gübrelerin miktarını "oran" olarak aynı oranda arttırın... bir bardak suya bir çay kaşığı şeker size az geliyorsa ya şekeri arttırırsınız ya da aynı miktar şeker için suyu azaltırsınız

nk_tarim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön