View Single Post
Eski 30-03-2020, 20:33   #27
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kahraman43 Mesajı Göster
Üzüldüm ölüm nedeni neydi, sayın TCM hepsinin birden ölmesi vahim bi durum, sabotaj felan olabilir mi? (esiniz veya yakın dostunuz tarafından )aynı hataya düşmeyelim. Neyseki dağıttığınız kişilerden talep edebilirsiniz.
Phytophthora infestans - mantar hastalığı, % 90 ı ölmüştü, az ilaç, zararsız ilaç deyince geç kaldık, bu yıl nasip olursa en baştan işi sıkı tutacağım. Sürekli bahçede kalan bir hastalıkmış, havaların ısınmasıyla birlikte aktive oluyormuş.

Sevdiğimiz tohumlardan her yıl için ayrı yerde saklama yapıyorum. Tohum bozuldu, çaprazlaştı vs. hemen bir önceki yıla dönüyorum. Yedek tohumlarım var yani..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kahraman43 Mesajı Göster
Domates çimlerimin 2 gün önceki resimleri...
8 no sayın TCM nin bulgar domatesi çimlendi
9 no sayin Sezerakk blue beaty çimlendi.
15-16-17 dekiler de henuz gelişme yok sayin TCM ? Arap atı gibi sonradan açılmasını bekliyorum bilginize...
Tohum paylaşımı yaptığım yerde biberlerimdeki çaprazlaşma riskinden bahsetmiştim. Patlıcan tohumu almayı bir türlü beceremiyorum ama biberlerde pek sorun olmuyor Biber tabi domatesten daha geç çıkar, benim salçalık biberler çimlendi, tabi olmaz olmaz dememek lazım. Buena mulatalar benim de çıkmadı daha bu arada, boşnak biberi ekmemiştim kendime.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezerakk Mesajı Göster
Abim şöyle bir iki foto paylaşayım da Nazar değecekse tam değsin [emoji23] ...
Pek güzeller, bu sene de böyle olsunlar inşallah...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön