View Single Post
Eski 13-03-2020, 06:58   #19
Zekoş
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Sn.Portakal rengi bizim bu ônerilerimizi ceza degil de tedbir olarak gormeniz gerekirdi oncelikle onu soyleyim.Kimse emeginin bosa gitmesini istemez.Neden benim ya da bir baskasının onca emekle elde ettigi tohumu kiymet bilmeyen ellerde olsun ki?Tabir caizse yerli tohum diye ölen kac kisi taniyorum o kadar onemsiyor yani...Boyle bir kisinin tohumu aldigini dusunun ekip cogaltip tekrar etkinlige katilacak biz yine zorlamamis oluyoruz bu durumda...
Bu kurallarla faydasiz insanlari elemis olacagiz.Zaten yerli tohumunda bilincinde olmayan kisi ekecekse yine gidip hazır tohum alip eker.Mecburiyet ayrìdìr bulamamistir alir.Mesela ben nerdeyse 5 srnedir hic tohum almiyorum..Kendi urettiklerimden takasla edindiklerimden hep..Alma ihtiyaci duymuyorum ve eksik olsa da alasìm gelmiyor artik...
Bunun bilincinde olmayan kisi zaten onemsemez surdan birkac cesit bedava kapiyim derdinde olur dusuncesindeyim.Iste biz bunlari eleme derdindeyiz.Tohumun degerini bilen kisilerde cogaltma ve paylasma çabasında olurlar...Bunlarda belli ediyorlar kendilerini..Insallah dusunduklerimi dogru ifade edebilmisimdir

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön