View Single Post
Eski 05-03-2020, 08:10   #56
acemi caylak
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-03-2020
Merhaba; Foruma Yeni Üye Oldum Ama Bayadır Aslında Takip Ediyordum Burayı. Fotoğraflarda da gördüğünüz üzere birkaç sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim.Forumda baktım ama kendi sorunlarıma benzer sorunlar göremedim eğer varsada kusura bakmayın
Orkidemde aslında hiçbir sorun yoktu hatta yeni çiçek dalı verip uzadı, yaprakları gayet sağlıklıydı. fakat yaklaşık 1 haftadır falan orkidemde bir değişiklik söz konusu.
1- 2 yaprağında resimde gördüğünüz gibi küçük kabacık gibi şeylerden oluştu. Bunun Sebebi ne olabilir
2- çiçeğimin gövdesinde gördüğünüz gibi bir nokta şeklinde karartılar mevcut. yakından baktığımda böceğede benzemiyorlar bunun sebebi ne olabilir.
3- çiçek yapraklarında alta doğru bir kıvrılma mevcut ve bir yaprağının kenarı çok dikkatli baktığınızda hafif bir siyahlaşma mevcut. Bunun sebebi ne olabilir.

Ayrıca bu gövdesinde nokta şeklinde karartılar diğer orkidemde de mevcut ama onda başka sorun gözlemlemedim.
bu 2 orkideyi sağlıklı ve çiçekli orkidemden de ayırdım bu arada. şimdiden çok teşekkür ederim

Eklenen Resimler

acemi caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön