View Single Post
Eski 16-02-2020, 07:53   #53
adalet
Ağaçsever

adalet's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2013
Arkadaşlar bende de taş var. Ağrı yapması üzerine doktora gittim önce ultrason sonra tomografi çekildi. Doktor 6-7 mm çapındaki taşın kanalda olduğunu ve kapalı lazerle alalım önerisinde bulundu. Ben de kabul etmedim. Aynı gün tavsiye üzerine gilaburu surubu aldım. Aldığım gibi 3 bardak total 600 cc içtim. 1 saa surmedi sanci basladi. Sancim yine eski sancıları gibiydi. Doktorun taşın kanalda olduğunu söylediğini bildiğim için aklıma gelen şu oldu. Bu gilaburu tasi yerinden oynatti. Fakat taş hala düşmedi. Bu gilaburu denen bitkiyi ben biraz araştırdım. Sadece tasi düşürüyor aynı zamanda bobrekten idrar torbasına gelen kanalı genişletiyor. Dolayısıyla taş daha da kolay ilerliyor. Benim taş mesaneye gelirken ki o 20 çelik yolda aort damarı ile idrar kanali arasındaki dar yerde. Bunun için bol bol su ve gilabueu içmek gerekiyor. Şuanda ağrılarım yok ama taş hala düşmedi. Aç karnina hiç gilaburu icmemistim şuanda içtim. Şayet taş düşerse burdan sizlerle paylaşımda bulunacağım. Gilaburu için söyleyeceğim şey ilk ictigimiz anda tasi oynatti ama henüz düşmedi. Ben faydali olabileceğine inanıyorum arkadaşlar.

adalet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön