View Single Post
Eski 19-11-2019, 14:34   #2
siflera12
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetmesut Mesajı Göster
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa lütfen uygun yere taşınsın. Tropikal bir çok yıllık bitki imiş kendileri. Çiçeği mükemmel derecede güzellikte boyu 18 metreye kadar ulaşabiliyormuş. Polenlerini yarasalar taşıyıp döllüyorlarmış. Ayrıca bakliyatlarla akrabılığı olduğu bilgiside mevcut. Hakkında bilgisi olan, bahçesinde yetiştiren, elinde tohumu mevcut olan arkadaşlar bizi daha detaylıca bilgilendirsin lütfen.
Benimde çok beğendiğim bir bitki bende internette şu bilgileri buldum [emoji4]
Çiçekler neredeyse tarifin ötesinde güzel bir yeşil / turkuaz renge sahiptir. Bu renk bitki dünyasında oldukça nadir görülür. Çiçek bir kolye, 4 1/2 ft uzunluğa kadar çiçeklenme gibi gagalanmış kümelenmiş kuşlar ve çiçek açarken muhteşem bir gösteri koyar. Genellikle Lei yapımında kullanılır. Kapalı alanda yetiştirilebilir. Renk tonu muhtemelen çiçek dünyasında en nadir olanıdır. Güçlü bir yetiştirici bir kez kurulduktan sonra, 30-40 ft yüksekliğe ulaşabilir, ancak çiçek açan kümelerin asılabileceği bir pergola için mükemmeldir. Örnek asma Çiçeklenme mevsimi: kış-ilkbahar. Sert don veya kuraklığa dayanamaz. Bölgelerde 9-11 en iyi yetişir. Genç yapraklar çok koyu, neredeyse siyah renkliydi. Yaprak olgunlaştıkça koyu yeşile döner.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön