View Single Post
Eski 08-11-2019, 09:13   #110
feyzi_48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arkarianjj Mesajı Göster
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Şu an için elimde birkaç kilo yanmış koyun keçi gübresi var. Yetiştirmek istediğim adet sizin bahçeniz gibi olacak diye düşünmekteyim. Yani adet sayısı 20-30 arası olabilir. Şu an için hem turp hem havucu toprağa atabilir miyim? Geç kalmış olabileceğimden korkuyorum. Malum Eylül ve ekimi atlattık. Fakat şanlıurfa'da aylar bir iki ay geç gidiyor soğukluk açısından. Henüz yağmurlar başlamadı bile yazdan itibaren bir kaç yağdı geçti. Ayrıca günlük güneşlik oluyor çoğunlukla. Ne dersiniz? Denemeye değer mi acaba?
Rica ederim, bilgi paylaştıkça çoğalan hazinedir. Şu an elinizde bulunan yanmış koyun keçi gübresi yetiştirmek istediğiniz ürünler için biçilmiş kaftan diye tabir ettiğimiz ortamı hazırlayacaktır. Turp ve havuç için geç kalmış sayılmazsınız tecrübe etmek gerekli. Ürünleri dış ortama aldığınızda bir kaç gün bekletin ondan sonra dikim yapın, ortam saklığına alışması gerekebilir. Hobi bahçesinin en çok keyif aldığım tarafı tohumdan fideye, fideden mahsule kadar olan süreci kendim yaparak ve yaşayarak muktedir olmak.

feyzi_48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön