Konu: Tcm
View Single Post
Eski 05-11-2019, 08:29   #21
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Tigernut - yer bademi

Bizim kız ve okul arkadaşları geçen yıl pek sevince 35 kök civarı ekmiştim. Geçen hafta sonu kürekle kazdığımda resimdeki sonuçla karşılaştım. Tane oluşumu son derece az ve küçük. Damlama sulama ile su az mı geldi, çok mu geldi, nerede sorun oldu anlamadım. Sıranın başı, sonu, gölgede kalan, güneşte kalan hepsinde durum aynı. Önceki senelerde tek kökten çıkan yumru kadar neredeyse beş kökten ancak çıktı. İlginçtir kırmızı daire içerisine aldığım kısımda da görülüyor yeni fidecikler dolu dip kısmında.

Name:  sil.jpg
Views: 1870
Size:  68.8 KB

Hanımla papaz olmazsak kuru yapraklarından yastık yapılacak (rahatlatıyormuş, 10 saniyede uyurum gerçi de bakalım ), yumrularının durdukça şekerlenen yapısı nedeniyle sazan balığı avında kullanıldığını okudum bakalım olacak mı denenecek, kıza da bir avuç veririz artık..Bu yılki sorunun kaynağını bulmadan seneye ekeceğimi sanmıyorum, sazan avı tutarsa belki üç-beş kök. Sınırlı sayıda tohumdan bir kaç kişiye (forumda sohbetini yapıp ta söz verdiğim var ise) gönderebilirim. Bu yıl @ AkisSoftware dağıtımını yapıyor, hatırlatayım, farklı çeşit olduğu için ben de ekmeyi düşünüyorum.

GÜNCELLEME; YETERİNCE TOHUM ÇIKTI, İSTEDİĞİNİZ KADAR PAYLAŞABİLİRİM.

Düzenleyen TCM : 09-01-2020 saat 13:13
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön