View Single Post
Eski 15-10-2019, 18:26   #2776
Tatarzapata
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-10-2019
Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum. Topraksız tarıma baya ilgi duyuyorum ama araştırmalarım yeni yeni başlıyor. Bu konuyla ilgili sizlerden bilgi almak adına bir kaç şey sormak ve paylaşmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Yaklaşık olarak arkadaşlarımla kafamızdaki bütçe 1.5 milyon Tl 5 dekarlık bir alan planlıyoruz devlet desteği alma fikrimiz var lokasyon olarak Konya Seydişehir bölgesinde Topraksız Çilek üretimi düşünüyoruz. Bölgede termal var o yüzden oraya odaklanmış durumdayız. Yenilenebilir enerji anlamında tavsiyeleriniz nelerdir 5 dekarlık bir alan için enerji tüketimi vs ne kadar olur?

2) İşle ilgili potansiyeli geri dönüm süresi vs ilgilenen arkadaşlar artı ve eksilerini belirtirse çok sevinirim.

3) Tavsiye edebileceğiniz fikir alabileceğimiz bu konuda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip kimler vardır?

4) Çilek için konuşmak gerekirse alıcı bulma potansiyeli nedir işin devamlılığı var mıdır ?

5) Özellikle elektrik tüketimiyle ilgili detaylı bilgiye ihtiyacımız var aklımızdan geçen hem güneş enerjisi hem de jeotermal enerji olarak ikisini de kullanmak. Bu konuda bilgisine güvenen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Şimdilik sormak istediklerim bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler diliyorum.

Tatarzapata Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön