View Single Post
Eski 26-09-2019, 18:13   #43
derin35
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa_ekrem Mesajı Göster
Merhaba,
22/05/2019'dan beri paylaşımda bulunmamışım.Geçen sürede domateslerimiz kızardı, biberlerimiz tahminimizden çok fazla tutum sağladı, salatalıklarımız büyüyüp boyumuzu aştı. Haziranın ilk haftalarında ilk hasadımızı yaptık.Bu dönemde bahçemize kaplumbağalar dadandı. Çeşitli zamanlarda yaklaşık 12 kaplumbağayı bahçeden uzak noktalara bırakıp geldik. Yakalayamadığımız zamanlarda börülcelerimizi, kabaklarımızı, salatalıklarımızı hallettiler 1 ayın sonunda artık gelmez oldular. Kurtulduğumuzu ümit ediyorum.

İlk hasadımız ve küçük çiftçilerimiz
İkizlerden vakit buldukça bahçeyle ilgilenebiliyoruz.
Eklenti 696178

Haziran ayının son hasadından görüntüler.
1 aydır pazara diye bahçeye gidip domates, kabak, acur, biber, patlıcan ve salatalıklarımızdan tüketiyoruz. Börülcelerimizi ve marullarımızı kaplumbağalara kaptırsakta temmuz ortalarında yeniden dikim yapacağız.
Eklenti 696179

Ocak kızartması yapmayı yeni yeni öğreniyoruz.
Patates ve kuru soğanlar marketten, domates, biber, patlıcan ve kabaklar bahçemizden.
Eklenti 696180

Mangal kömürü yerine meşe dilmeleri kullanıyoruz.
Meşe odunlarını ince ince dilimletip mangalımızı bu şekilde yapıyoruz. Meşe kokusunda daha kokulu ve lezzetli oluyor.
Eklenti 696181

Ocak kızartmamız.
Sağlıksız olduğundan bahsedilse de tadına doyum olmadı. Ya tazeliğinden, ya odun ateşinde pişmesinden **** temiz havadan
Eklenti 696182
İkizlere kocaman maşallah diyorum. Kıyamam onlara. Nasıl masum, nasıl tatlı poz vermişler. Pek usluya benziyorlar.

Çalışmalarınızı bir solukta okudum. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Kızartma enfes görünüyor. Hormonsuz ne de lezzetlidir kim bilir?
Hasadınız bol, huzurunuz daim olsun.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön