Konu: TCM / bahçe
View Single Post
Eski 26-09-2019, 14:30   #1357
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@ Jezebel in bahçesindeki convolvulus arvensis ten bizim bahçede de vardı, biz ehlileştirip kapıya bekçi yapmıştık hatırlarsanız.. Ücretsiz izne ayırdık kendilerini, kollarını kesip kapımızı kapadık artık. Mırın kırın etti ama yapacak bir şey yok, bir sene sözüne güvenip kapıları açık bırakmıştık, uzak komşulardan biri koyunlarını sokup kışlık mahsüllerimizi yedirmişti.

Name:  2019 kapının görevi tamamlandı.jpg
Views: 668
Size:  51.6 KB

Sedumların yerine geçecek ortancaların (Hydrangea) daha yakından resimleri. Seneye değil de sonraki sene epey bulundukları yeri kaplarlar ve önlerindeki dalyalara fırsat vermezler artık. Karşılarındaki ortancalar budanacak bu yıl ilk defa. Yapraklarını döksün ondan sonra sert dalları iyice aşağıdan yeni dalları biraz daha yukarıdan buda dedi ortanca yetiştirici bir arkadaş. Baharda yapılan budamada o yıl çiçek vermiyor diye biliyorum. Çelik isteyen arkadaş olursa uzak mesafelere nasıl gönderileceğini de anlatırsa severek gönderebilirim. Aslında resimdekileri 2- 2.5 tl. ye almıştık hazır poşetli şekilde.

Name:  15.09.2019 yeni ortancalar.jpg
Views: 664
Size:  61.2 KB

Sizin gibi onlarca domatesimiz yok işte, elimizdeki beş altı kök domatesi allayıp pullayıp resmediyorum.. Hafize hanım..

Name:  10.09.2019 hafize.jpg
Views: 651
Size:  68.4 KB

Bir çaprazlaşan biberimiz daha oldu. Buena mulata ebeveynin biri ama siyahı nereden buldu çözemedim. Siyah biberimiz yok çünkü, önceki sene vardı. Büyüklük bunea mulatadan az daha fazla, kıvrımları aynı onun gibi, acılığı daha fazla ve değişik süs acı biberlerin, habanero biberlerin aromasına benzer tat var. Bakalım, buna da TCM siyahı deriz.

Name:  15.09.2019 siyah biber.jpg
Views: 671
Size:  62.6 KB

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön