View Single Post
Eski 28-07-2019, 19:12   #1007
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Uzunca uğraşlar sonunda bu yıl isdediğim verimi alıyorum şükür.Bu yıl 3 saksı ektim,32 lt.lik saksılar,daha küçük saksı olabilir mi derseniz,olabilir ama 20 lt nin altını tavsiye etmem.
Geçen yıldan kalan gövde olsun,ocak ayında cam kenarına ektiğim fidelerim olsun hepsi temmuz 10 gibi meyveye dönmeye başladı,haziran ayı boyunca çiçek döktü,tutmayacak diye çok korktum ama şu an herşey yolunda.
Bu yıl inadına fırça ile döllemeye vs uğraşmadım,her gün sulamasını yapıyorum ve kendi kendine dölleniyor,ama mayıs ayından beri yaprak bitleri ile mücadele veriyorum hiç eksilmediler,bende hiçbir ilaç kullanmadım,inadına eşimle birlikte elle temizledik,yaprakları seyrelttik,şu an nadiren rastlıyoruz.

Benim edindiğim tecrübeye göre bu biberler,en azından samsun iklimine göre diyeyim,temmuz ayında meyve vermeye başlıyor,yani çok strese gerek yok vakti gelince veriyor,vaktide bizim biberlere göre az geç geliyor.
Bu yıl şimdiden yüzlerce biberim olacak gibi görünüyor.İlerleyen zamanlarda olgunlaştıklarında da resim eklerim.

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön