View Single Post
Eski 21-03-2019, 13:11   #9
Sofii
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-12-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Ben orada gördüğüm bir şeyi sormak istiyorum. Elma yazan bitkiler normal bildiğimiz elma ağacı değil mi? Onları nasıl çimlendirdiniz? Yaptığınız işlemleri yazarsanız sevinirim.

Başarılar
Aslında galiba tamamen tesadüfen çimlendiler. Geçen sonbahardan beri ceviz, kara hurma, cennet hurması, badem, limon, elma çimlendirmeye çalışıyorum. Hurmaları evde çimlendirmeyi başardım. Cevizleri uzun süre evde suda beklettikten sonra saksılara ekip bahçeye çıkardım. Cevizleri çıkarmışken denemek için elmaları da ekip bahçede bırakayım dedim. Elmalara herhangi bir işlem uygulamadan torf, perlit, leonardit karışımına ektim. Yaklaşık olarak Kasım'dan beri bahçedeler. Ara ara humik asit ve sıvı solucan gübresi verdim. Ümidimi kesmişken birkaçının çıktığını görünce viyole dokunmadım, ara ara yeni filizlenenler oluyor, görünce alıp seraya koyuyorum. Gelişimleri şimdilik fena değil gibi ama bakalım ne kadar büyüyecekler.

Bu arada ikinci fotoğrafta, üzerinde etiket olmayan soldan ikinci de elma. Şu anda en gelişmiş olan o

Sofii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön