View Single Post
Eski 16-03-2019, 22:39   #49
Fatih_Soydemir
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ParalelEvren Mesajı Göster
merhaba arkadaşlar kaktüslerime solucan **** yarasa gübresi vermek istiyorum , sizce kaktüsler için hangisi daha yararlı ve bu gübrelerin sıvı ve granil forumlariı mevcut kaktüsler için sıvı hallerimi granil gübre halleri mi daha yararlı yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler.
Belirttiğiniz 2 gübre türünü de kullanıyorum 2 senedir katı hali her türde kullanmak zor kaktüs gurubunda çözünmesi yavaş ve su tutumunu arttırıyor kaktüsün pek su ile arası iyi değildir sukulent derseniz onlar kaktüs kadar çabuk bozulmaz su ile. Ben kendim katısını kullanıyorum ama size önerim sıvısını kullanın eğer su oranını tutturamazsanız toz gübre kullanımı ile biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz kaktüs gurubunda. gerek yarasa gerekse solucan gübresi kullanıldığında bitki gelişimi çok belirgin şekilde değişiyor 1 yılda olacak olan gelişim bir kaç ayda gerçekleşebiliyor. Ben Echinopsis gurubunda çok iyi sonuç aldım sukulent gurubunda uygulamadığım tür kalmadı hepsi mükemmel gelişti. Lobivia türleri fazla gelişip büyüyen türler olmadıkları için gözle görülür bir değişim yok.

Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön