View Single Post
Eski 14-03-2019, 11:41   #123
g.c.
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Sn. g.c. merhaba , bizde burada öğrendiklerimizi uyguluyoruz aslında farklı bir şey yok ..

Şerbet içerisine ekleyecek olduğunuz gübrelerin sağlıklı bir şekilde yanmış olması gerekmektedir. Ben genel anlamda bir sorun yaşamadım . Açık söylemek gerekirse patojen olup olmadığına pek dikkat etmeden uygulama yapıyoruz.

Örneğin burada Resulgur / Bahçe, Sera yanmış tavuk gübresini gübre şerbeti yapmadan önce fotoğraflamıştım. Bu şekilde yaparsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi Sn. @Meyvelitepe eksiklerimiz varsa değinecektir .

Gübre şerbeti içerisine bir miktar sirke, melas, pekmez, solucan gübresi ve bokashi suyu gibi metaryeller de ekleyerek deneme yapmayı düşünüyorum.

Gübre şerbeti içerisinde hümik asit ve peyniraltı suyu gibi bir kaç deneme yaptım ileriki zamanlarda kısmet olursa deneyimlerimi sayfamda paylaşırım. Saygılar
Teşekkürler üstadım, takipte olacağım. Yanmış inek ve koyun gübresi ile solucan gübresi karışımı denemesini de ben yapacağım. Bahçemde umarım olumlu sonuçlarını paylaşmış olurum.

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön