View Single Post
Eski 14-03-2019, 10:34   #1019
bahtiyar02
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
2019 bahtiyar02 Hobi bahçesi

Merhaba Dostlar. 2019 Yılı ilk çalışmaları başladı. Bahçede yaptığımız Budama ve Yeni ağaç türleri dikmeyele başladı. Kış boyunca boş durmadık. Su depomuz soğuklardan dolayı boşaltmıştık. Ne yazık Rüzgarda devrilmişti çok şükür herhangi kalıcı hasar vermemiş. Kardeşlerimle depoyu tekrar bağlantılarını onarıp sağlam bir şekilde bağladıktan sonra Kıbrıs'tan getirdiğim iki tür patetes ve yerli sarmısakları ektik. Daha sonraki haftalarda yerli tohum arayışlarım devam etti. Bu arada kendi tohumlarımı düzenleyip çimlendirmek için hazırlıklara başladım. Şimdilik çok sevdiğim Süs biberlerimi çimlendirmek için saksılara ayrı ayrı ektim. Kullandığım Toprak ince kum,Humuslu toprak,Yanmış küçükbaş hayvan gübresi,Torf ve olmazsa olmazlardan Perlit karışımı. Balkon seram Açık araziye göre daha sıcak ve korunaklı olduğundan nasipse çimlenirse daha erken bahçeye fidan dikimi yapacağız. Bahçeye aralıklarla Maydanoz,Tere,Roka, Yerli Pirin lahanası ve sevgili Annemin getirdiği Değişik bir soğan tohumunuda ektik. Annem Bandırma'dan Yaklaşık 3 kğ soğan kıskası getirip kendi elleriyle dikti.11 Senelik Buğday tohumumuzu bu yıl yine doğal yöntemlerle ektik. Suni gübre kullanmadık. Umarım bu yıl bize yetecek ürün verir. Kilis ilinde çalışırken temin ettiğim yerli Kilis Yağlık Zeytininden 5 adet fidanı,Muğla'dan Sevgili DostumTahip DEMİR'in Tayland ve diğer ülkelerden Temin ettiği ve bana gönderdiği 4-5 çeşit incir Çeliğini köklendirip bahçeye diktim. Yine Sevgili Dostum Yılmaz GÜL Dostumun Tunceli'den tedarik edip bana gönderdiği 5 adet ceviz meyvesini çimlendirip Bahçeye diktim. Geçen yıl diktiğimiz Ayva ilk ve tek meyvesini verdi.😊Yazılarımız devam edecek çalışmalarımız gibi

Eklenen Resimler

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön