View Single Post
Eski 20-12-2018, 10:35   #428
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi green.white Mesajı Göster
İşyerimde 3 yıldır yelken çiçeği var lakin Bir kez bile çiçek açtığını görmedim. Bu sefer toprağını değiştirmeye karar verdim ve değiştirdim. Umarım aralık ayı zamanıdır toprak değişiminin. Gelişme oldukça paylaşacağım.

Bir de fotoğrafta görüldüğü gibi bir kaç yavru çıktı. Bunları da ayrıca eksem sonuç alabilir miyim?
Tabii tabii, o yavrular köklü zaten.. Ayrı saksılara ekerseniz birkaç saksı bitkiniz olmuş olur..
Bitkiniz iç mekânda durduğundan soğuk sorunu olmadığını kabul edebiliriz... Bir de bunun tropik bir bitki olduğunu göz önünde bulundurarak toprağını kuru bırakmaz ve ayrıca her gün üzerine fısfısla su püskürtürseniz çok iyi olur.. Ayrıca, yapı marketlerde vs. satılan "tropik bitkiler için sıvı gübre"lerden ambalajında açıklandığı şekilde uygulamanızı da öneririm...
Yavruları saksılarına diktikten sonra nem kaybetmemeleri için birkaç hafta süreyle saksının üzerini (bitkiye ağırlık yapmayacak şekilde) şeffaf bir naylon poşetle örterseniz sağlıklı gelişmelerini desteklemiş olursunuz.. Her gün üzerlerine su fısfıslarken gerekli taze havayı zaten alacaklardır... Bol şans...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön