View Single Post
Eski 24-10-2018, 15:59   #18
övünç
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-08-2011
Değerli arkadaşlar ceviz para işi, emek işi, sabır işi falan filan ama ****** ceviz bir sevda işi, aşk işi. aşkla bağlı değilseniz yapmayın. yaklaşık 5-6 yıl önce uzun araştırmalardan, görüşmelerden, okumalardan, mühendis görüşlerinden sonra kamandan arif göçmen beyden 80 adetle deneme amaçlı kaman-1 ve 5 aldım. emek semek yetiştiriciler bilir alın teri dökerek yavrularımı büyüttüm. her sene soğuk vurdu, her sene soğuk vurdu, kök kuvvetli olduğu için yeniden sürgün veriyor kocaman ağaç oluyor bi bakmışın yine soğuk vurmuş, tam 4 yıl boyunca. 5. yılda baktım bademler meyve dolu taşıyor, kaysılar, elmalar, armutlar. bizim soğuk vurmaz denilen kaman1-5 aman yarabbi! Töbe uyanmıyor. Bekliyorum yok. Arkadaşlar 5. yıldı yanlış hatırlamıyorsam kepçeyi çağırdım söktürdüm, şimdi 5 yıllık emeğimi mangalda kömür olarak kullanıyorum. ağlayacaktım kendimi zor tuttum klavyeye basacak gücü bir yıl sonra bulabildim. lan dedim ki bide chanler diyorlar. belkide o soğuğa dayanır. chanlarda kamandan kötü çıktı. demem o ki bu fidancılar yalancı ve sahtekar. Evet biliyorum çok tepkiler gelecek ama geçen zamanın telafisi olmuyor. ben yandım siz yanmayın. sağınızdaki solunuzdaki bahçeden alın ana baba usulü cevizi dikin bahçenize. en sağlam güvenlir yol. bu sene yaptım fidanlar boyuma geldi. eğer başarılı olursam aynı yöntemle 150 dönüm bahçe kuracam. benden söylemesi.

övünç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön