View Single Post
Eski 03-10-2018, 22:52   #4
balmuk
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-04-2016
biraz araştırdım.

Evde Güllerle Kolay Parfüm Yapımı
Parfüm 3 notadan (tondan) oluşur. Ancak biz bu tonlar olmadan, sadece taze güllerle hafif bir koku yapacağız. Hemen başlayalım! Öncelikle bu parfüm için ihtiyacımız olanlar;güllerle parfüm

Süzgeç
Kaşık
Bir bardağın 4’te 3’ü kadar taze gül yaprağı. Güllerin renginin bir önemi yok.
güllerle parfümYarım su bardağı 80 veya 100proof votka. (Proof ne demektir? Alkol oranını belirten bir ölçektir. 100 proof, sıvının %50 oranında etil alkol içerdiğini ifade eder.)
1 su bardağı steril su. (Eczaneden bulabilirsiniz.)
En az 1 litrelik kapaklı büyük cam kavanoz veya kase.
Boş cam parfüm şişesi
İsteğe bağlı: 2-4 damla gül özü veya yağı
Dilerseniz gül yerine lavanta da kullanabilirsiniz. Ancak lavanta kullanıyorsanız, lavanta özlü veya parfümlü yağı da listenize eklemeyi unutmayın.

gül ile evde parfümArtık parfümümüzü yapmaya başlayabiliriz. İlk adım olarak büyük cam kavanozun içerisine gül yapraklarımızı koyup üzerine votka döküyoruz.

İkinci adım; kapağını kapatıp ve serin ve karanlık bir yerde 1 gün bekletiyoruz. Tam 24 geçtikten sonra büyük bir kaşıkla karıştıp steril suyu ekliyoruz.

Üçüncü adım; kaseyi kapatıp ve 4-7 gün arasında serin ve karanlık bir yerde bekletiyoruz. Günde bir defa kaşık ile karıştırıyoruz.

Bir haftanın ardından süzgeç ile süzerek parfüm şişelerine sıvıyı aktarıyoruz. İşte bu kadar!

Parfümünüze dilerseniz birkaç damla yağ damlatabilirsiniz. Her kullanımdan önce çalkalamayı unutmayın.

balmuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön