View Single Post
Eski 06-09-2018, 16:42   #19
Feijoa
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YKSDestek Mesajı Göster
Başarılar diliyorum. Tadı nasıl bir meyve? Biraz tanıtabilir misiniz? Ne amaçla kullanılıyor? ve genel anlamda kaç puan verilir?
EyvAllâh kardeşim...Tadı ile alakalı durumu yukarıda beyan ettim..
Kullanım alanlarından da bahsettim...Kısmmen de tanıttım...ama biraz daha detaya inelim...;
1-)Dondurmasının bazı ülkelerde popüler olduğu ve harika bir tadı olduğu bilgisine ulaştım..
2-)Aynı incir gibi,kayısı gibi,hurma gibi kurutulması yapılan bir meyve..Kurusunun da lezzeti itibari ile ayrı bir yeri olduğunu da öğrendim.
3-)Hoşafı zaten çok meşhur
4-)Reçeli de
5-)Pasta ve keklerde,
6-)Süt ürünlerinde,
7-)Tatlılarda da dünyada kullanılıyor.
8-)Ayrıca sofralık tüketimi ile de ön plana çıkıyor...

Önümüzdeki yıllarda pazarlarda aynı kiwi gibi yer alacağından gram şüphem yok...2000 li yıllara kadar kiwiyi bilen yoktu...şimdi bilmeyen yok.
Ağacı ufak yapılı,lezzet harika,fazla bakım istemiyor.İyi bakımla güzel gelişme gösteriyor.Gerekli tanıtımlar için kısmet olursa meyve almaya başladığımız zaman vitesi yükselteceğiz....Aşılı türlerden siparişlerimizin hazırlanmasını bekliyoruz...Mevcut aşılı sayımızı 200 un üzerine çıkarmak ilk aşamadaki planımız...Böyle bir şeye niyeti olan olursa yardımcı da olurum...Zaten buradaki paylaşımın amacı da bir nevi bu...

Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön