View Single Post
Eski 05-08-2018, 21:28   #183
Selçuk Boz
Ağaç Dostu

Selçuk Boz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2006
Bu konu, 4 Aralık 2006'da açılmış. Sonuncusu 2 Şubat 2018 olmak üzere, toplam 182 mesaj yazılmış (bu yazdığım mesaj hariç). Tüm mesajları tek tek okudum. Bu zararlıya karşı mücadelede kesin çözüm öneren kimseye rastlamadım.

Ancak, sayın MeyveliTepe'nin, 2010-2011 yıllarındaki paylaşımları benim için ümit verici oldu.

Sayın MeyveliTepe'nin de denemelerde bulunduğu, entomopatojen nematodlar ile ilgili olarak internette yaptığım araştırmada, bu, bu, bu, bu ve bu Türkçe sayfalara ulaştım.

Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bu konunun neresinde diye araştırdım. Ancak şu sayfaya ulaşabildim ve Devletimizin ilgili araştırma kurumunun bu zararlıyla mücadeleye ne kadar ciddi eğildiğini gördüm!

Elin adamları, bu sayfadaki Tablo 4'te de gösterildiği gibi birçok ticari ürünü üretmiş. Bizde bırakın üretmeyi, ithal edip kullanıma sunanları bile bulamadım.

Ancak halen araştırıyorum. Bulursam burada paylaşacağım. Türkiye'de satışı yapılan entomopatojen nematod içerikli ürün bilgisi olan varsa ve burada paylaşırsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Selçuk Boz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön