View Single Post
Eski 10-07-2018, 21:57   #59
Uğur zahteroğlu
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-03-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uğur zahteroğlu Mesajı Göster
Ben saksıda ürün yetiştirmek için sadece normal kırmızı toprak kullanıyorum gübre olarak solucan gübresi kattım toprağa domates, biber, kebaplık patlıcan, salatalık, çilek ve çin fasulye diye bildiğim bir fasülye türü yetistiriyorum yakın zamanda aynı toprak ta maydonuz kıvırcık marul ve semiz otu yetiştirmeyi başardım. Her türlü bitkiyi kuşkusuz dışardan bı yerden dağ başından alacağınız kırmızı toprağa bı miktar gübre solucan veya koyun gübresi katarak istediğiniz ürünü yetiştiren bilirsiniz. Fotoğraf atmak istedim ama beceremedim
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Antarktika Mesajı Göster
Uğur kardeşim, bahçeden de aldım bağdan da aldım kırmızı toprağı ancak olmadı ve olmadı. Neler yapmadım ki ama dediğim gibi olmadı. Sürekli bir hastalık ve en neticesinde çiçek kuruması. En son attığım mesajda da okuduysan eğer sil baştan yapmaya karar verdim ancak hemen kargodan gelen fidelerimi yerlerine diktiğim zaman kurumuş bir görüntü oldu ki umarım kurumamıştır ve 1-2 güne düzelirler. Ben tek bir türü yetiştirememişken sizin yetiştirdiğinizi bahsettiğiniz sebze türlerini duyunca gıpta ediyorum. Sakın yanlış anlamayın kıskanmıyorum sadece içtenlikle tebrik ediyorum ve bende neden olmuyor diyorum kendime. Peki son mesajıma bir cevabınız var mı acaba? Saygılarımla
Antarktika kardeşim pek birşey diyemiyecegim konu hakkında toprağa dikimi yapmışsınız zaten yeni diktiginiz için solması normal bitkinin ama sizinki biraz fazla solmuş gibi zaman gösterecek beklemeniz lazım diye düşünüyorum mini bahçenin resimlerini de eklemek istedimName:  IMG_20180710_224746-450x600.jpg
Views: 1962
Size:  58.6 KBName:  IMG_20180710_224746-450x600.jpg
Views: 1962
Size:  58.6 KB
[ATTACH][ATTACH]Name:  IMG_20180710_211240-337x599.jpg
Views: 1928
Size:  45.9 KB[/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

Uğur zahteroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön