View Single Post
Eski 05-07-2018, 12:05   #22
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Ben tecrubelerımı yazdım, bunları tecrübe olarak Ziraat Mühendisliği Bitki Koruma facebook ve youtube sayfa sahibi abımızde uyguluyor. Özellikle bakımını yaptığı biber seralarında virüsten eser yok olsa dahi kontrol altında tutabılıyor.

Bir firmanın aktıvator içerikli yeni ürününü deniyorum, kullanmadığım alanda kabaklarda virüs hastalığı meydana geldi. Bu alanda tekrar 3 uygulama yaptım ve virüsten şuan eser yok. Bunun haricinde yapraktan ve damlamadan potasyum ağırlıklı gübre verdim. Gelecektarimda youtube sayfasından videoları takip edebilirsiniz.

Şuan pazarda tüm kabaklar hastalıklı ve 1 liraya satılırken biz 3-4 liraya ürün satıyoruz.
Ben bu maddelerin işe yaramadığını söylemiyorum,mesela Messenger gold isminde bir ürün var bitki bağışıklığını arttırıyor virüs gibi durumlarda bayiler çok satarlar ancak bu ürünü virüs bulaşmadan kullanmak gerekir ki etki sağlasın,virüs bulaşmış sebzeyi tedavi edemez.Önceden kullansanız bile hiçbir önlem almazsanız zararlılara karşı virüs bulaşmasını önleyemez tek başına.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön