Konu: Nergis
View Single Post
Eski 22-05-2018, 20:39   #3158
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
sayın pria
daha önce sizden temin ettiğim. Erlicheer ve karaburun nergislerinde bir enteresanlık var gibime geldi sizinle de paylaşmak istedim.

Şöyle ki; iki nergis arasındaki farklardan başlamak istiyorum.

karaburun Erlicheer e göre çok daha yoğun kokulu. Erlicheer in kokusunu almak için iyice içime çekmek zorunda kaldım.
karaburun Erlicheer e göre çiçekleri daha dağınık Erlicheer daha derli toplu daha güzel görüntülü.

asıl merak ettiğim nergisler kışın çiçek açıyor hatta siz haziranda soğan sökümü yapıyorsunuz. benim kararburun nisanda çiçek açtı ve çiçekleri kurudu Erlicheer ise daha yeni çiçek açıyor. neden çiçek açmak için geç kalmışlardır?

Bu arada pria sizden aldığım bu nergisler çok güzel kardeş yaptı. her bir dalda şu an en az 3 tane kardeş çıkmaya başladı. seneye fazlaca soğanım olacak teşekkürler.
Her çiçek kendi çapında enteresan özellikler taşır sayın Musa Gündoğan..artıları da eksileri de olabilir ama sonuçta tüm çiçekler birbirinden güzeldir..

Koku olayı apayrı bir konu..ona girmeyeyim..

Sizde nergislerin geç açmasının nedeni tamamen iklimsel ortamdan kaynaklanıyor..ve bu yıl çok anormal bir iklim var.

Selamlar.

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön