View Single Post
Eski 18-05-2018, 21:17   #1047
Bengrim
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-06-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi manolya Mesajı Göster
evet güneş alıyor, güney cephede, geçen yıl hediye geldi, saksıdaydı bahçeye geçirdim, saksıdayken önceki yıllarda limon verdiğini söylediler, budama yapmadım, hiç böcek falanda yok üzerinde. Kışın kar yağar gibi oldu bir gece üzerine bir örtü sardım, sabah baktığımda yeni sürgünlerin uçlarında biraz kahverengileşme olmuştu ama havalar düzelince hemen geçti, başka bir problem yaşamadım ve bakınca çok sağlıklı yemyeşil bir ağaç, bilemiyorum neden çiçek açmıyor?
Normalde bir bitkiyi saksidan topraga gecirdiginde buyumesini serpilmesini beklersin bu kismen dogru fakat bunu yapabilmek icin bitki once koklenmeye baslar buda haliyle zaman alir bitki köklenmekten baska bir isle ugrasmaz.ayni etkiyi birden cok buyuk saksiya gectigimizdede goruruz.bu noktada yapmaniz gereken en mantikli sey limonunuzun kök gelisimini biran once ve saglikla tamamlamasi icin forfor agirlikli gubreleme yapmak.ciceklenme zamani gecti ama fosfor ayni zamanda ciceklenmeyi tesvik eder.

Onceki yillarda meyve vermis dediginize gore aşılıdir.donada itina gostermissiniz.
Budamayida ihmal etmeyin bitkiniz sac trasi sakal trasi gelmis gibi dusunun budandiginda rahatliycaktir.

Bengrim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön