View Single Post
Eski 19-04-2018, 09:58   #1
Styric
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2017
Tüm bahçe için kullanılacak ortama bir gübre

Merhaba arkadaşlar, 400-450 m2 bir bahçemiz var. Burada neredeyse her yerde çim mevcut, 50-60 adet ortanca, kartopları, ateş çalıları, bol miktarda gül, asma, sarmaşık, meyve ağaç çeşitleri, 100 civarında leylandi.

Komşularımın hepsi iyidir hoştur ona sözüm yok ama bahçe büyük ve çok emek istiyor. Sadece çimlerin biçilmesi için dışarıda birisi gelip hallediyor.

Ama diğer konularla ilgili sıkıntılarımız çok. Zahmetli oluyor gerçekten.

Sulama olarak rainbird sulama sistemimiz mevcut 4 istasyonlu, 2 tonluk tank ve hidrofor yardımıyla hallediliyor.

Çim için ayrı çiçek için ayrı ağaçlar için ayrı ayrı uğraşacak vaktimiz yok gerçekten. Diyorum ki, tanka sıvı gübre kullansak, dengeli bir gübre her şeye azda olsa faydası olabilecek bir gübre atalım sulamayla halledelim istiyorum. Bu konuda gerçekten kafam çok karışık yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Hümas, leonarditler, solucan, emekgübre, gübretaşın bir çok ürünü mevcut, bilemiyorum araştırdım ama mantıklı bir sonuca varamadım. En önemli konu ise sulama sistemine zarar vermemesi. Şimdiden teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Styric Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön