View Single Post
Eski 19-04-2018, 07:11   #646
Lonicera
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Sn. Lonicera, karakafes çayını genç fidelerinize kullandığınız oldu mu acaba? Kullandıysanız seyreltme oranınızı ve gözlemlediğiniz sonuçları paylaşmanız mümkün müdür? Siz de anaerob çay yapıyordunuz diye hatırlıyorum. Kusura bakmayın, özel mesaj gönderilemediği için buradan paylaştım.
Sn its_just_a_ride, ben hem anaerob hem aerob çay yapıyorum. Hatta aerob çayı daha fazla yapıyor ve kullanıyorum. Havalı sistemde yaptığım çayı genç fidelerde(domates,biber,çiçek) 1/5 oaranında kullanmıştım. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Fideler biraz geliştikten sonra yarı yarıya bile kullandığım oldu. Havasız ortamda yaptığım çayı genç fidelerde kullanmadım hiç. Ama kullanacak olsam en az 1/10 ölçüsünü kullanırdım.

Sonuç olarak her ikisini de kullandıktan sonra birbirine karşı üstünlüklerini çıplak gözle görmüş değilim.

Comfrey çayını kullandıklarımda sağlıklı gelişimi farketmek mümkün. Sebzelerde meyve iriliği ve lezzet, çiçeklerde baş iriliği ilk gözlemleyebildiğim farklılıklar . Bitkinin yeşil aksamı ise mükemmel diyebilirim.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön