View Single Post
Eski 25-03-2018, 20:51   #3289
Batuhan Yılmaz
Ağaç Dostu

Batuhan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2010
Dünyada en çok sevdiğim çiçek ama beyaz sinekler ve çöl sıcakları sağolsun 6-7 aydan fazla asla yaşatamadım en son başardım derken 3-4 yıldır baktığım 1.5 metre boyunda ki küpe ağaççığımın odunsu kısmının iç kısmı sararıp çürüdü ve onuda kaybettim ve iki sene çnce tekrar denemek için 5 kök küpe aldım ve fazla uzamadan tepelerini kesip onlarıda çelikledim ve 1 hafta geçmeden hepsi köklendi daha sonra 15-20 kök küpenin hepsi toplu olarak öldü sanırım lanetliyim. Ben de sinrlenip son kalan çürümüş dal parçasını saksıya beraber bahçeye fırlattım aman tanrım ne göreyim o küpe hayatta ve 15 cm boyuna ulaşmış bu beni çok şaşırttı. Şimdi size sorumu yöneltiyorum. Sizce bu küpeyi 50-60 litre toprak haznesi olan büyük bir ağaç saksım var 1 ay sulanmasa dahi toprağını nemi bırakabilecek kadar büyük bir yapıya sahip fakat bu saksı güneybatı cephesinde ve denize çok yakın olduğundan lodosa maruz kalıyor. Diğer mekan ise aşırı nemli günde 1-2 saat güneş gören ve küpe çiçeğimin hayata tutunduğu kuzey doğu cephe duvar dibi direkt bahçe var buraya diksem büyük bir küpe ağacı elde edebilir miyim şimdiden teşekkür ederim.

Batuhan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön