View Single Post
Eski 12-03-2018, 13:07   #38
rcytek
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-03-2018
Wink Tek kişi seracılık?

Herkese merhaba, tecrübeli kişilerin yardımına ihtiyacım var, şuan antalyada yasıyorum, ve kısaca anlatmam gerekirse ben tek kişi olarak ne kadar bir büyüklükte seraya bakabilirim? Ve beni hangi ölçekte geçindirir? Günde ne kadar vaktimi ayırmam gerekir? Kısaca bu şekilde.

Uzun olarak anlatmama gerekirse, şuan 24 yaşındayım genelde restorant ve ticaret üzerine işler yaptım ve çalıştım, piyasa şuan pek iç açıı değil, asgarî ücrette malûm, asgari geçtim bir nevi haftanın 6 günü çalışmak bana bir nevi kölelik gibi geliyor, benim şuanki hayalim bir arsa alıp sera tarımı yapmak, bu arada doğayı ve canlıları çok seven bir insanım ve okuldaki en iyi dersim biyolojiydi hatta şuan bu alanla ilgili bir üniversiteye gitmeyide planlıyorum, ancak ne kadar bir alana bakabilirim? Ve beni geçindirir mi? Ve kendime ne kadar zaman ayırabilirim? ( Bu arada B planım serbest gezen
Tavuk yumurtası üretimi) ve şuan gerçektende pek bir sermayem yok, hatta seramı kurabilirsem başka bir işte çalışarak bütçemi sarsmamayı planlıyorum.

Şuan bana yapacağınız her türlü tavsiye ve yorum gerçekten benim için çok değerli bunu bilin isterim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

rcytek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön