View Single Post
Eski 20-02-2018, 16:23   #1002
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
...Şu beton yığını apartman dairelerimizde yüzümüzü nasıl da güldürüyor değil mi bu güzellikler...
Annemler bizi ziyarete geldiklerinde biliyorsun fazla kalamıyor, bir an önce eve dönmek istiyorlar. Alıştıkları mis gibi bahçeli evden sonra, bir apartman dairesinde tıkılı kalmak hoşlarına gitmiyor haliyle...

Benim de hoşuma gitmiyor, ellerimle oluşturduğum şu küçücük yeşil alanımız sayesinde tahammül edebiliyorum, yoksa dayanılacak şey değil gerçekten

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
O saksıya muscari ne zaman girdi mübarek

Yemek yapıyorum şu an bir yandan da düşünüyorum, o saksıda sarı yıldız da yoktu. Sarı renkli göç göç çiğdemin vardı o ayrı saksıdaydı. Nasıl sığdı o kadar bitki o küçücük saksıya
Göç göç çiğdemleri, sarı yıldız ve ak yıldız ayrı küçük bir saksıdalar, o saksıda babaannemin mezarından getirdiğim bir avuç toprak var. Ak yıldız da sarı yıldız da işte o toprakla gelmiş, benim için de sürpriz oldu, babaannemden selam almış gibi hissettirdiler

Elbette şimdilik ayrı saksıda olsalar da soğanlar uyuyunca hopp hanımeli saksısına dikilecekler, kör dağarcık teptikçe alıyor işte

Muscariyi annem geçen sene köydeki bağımızdan getirmişti bana, aslında burada paylaşmıştım ama aklında kalmamıştır.

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön