View Single Post
Eski 25-01-2018, 20:39   #6
YeşimM
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Sayın TCM, evet psikiyatrik anlamda sorunu var ama asıl sorun bencillik. Yoncaya, samana para vermek istememek gibi bir durum var ortada. Komşuların üzümü, çiçeği vs. yedirmeyi tercih ediyor sahipleri.

Gözümüm önünde komşumun bahçe duvaruna çıkıp üzümlerini yiyorlar ve sahibi izliyor. Kahvaltı ederken gördüm ve sessiz kalamadım. Uyardığımda verdiği cevap"telden dışarı sarkmasınlar sarkanı yerler tabi" oldu. Aslında tam haydarlık ama o da olmuyor işte. Evleri bize çok yakın. Yazlık bölge ama ilk yerleşenler onlar oldukları için kendilerini hak sahibi görüyorlar.
Mahallede herkes tatafından dışlanmış durumdalar. Kimse baş edemedi ve herkes bıkmış durumda.

Velhasıl kelam telin dışına bir metre arayla ikinci bir tel düşündük ama arsamızın dışı olacağı için yasal olmaz.

Hayvanların yiyip ölmeyeceğini, yemekten uzak duracağını bilsem zehirli bitkiler dikmek geliyor aklıma datura gibi. Yani hayvan zehirli bitkiyi yemez mi, yoksa yiyip ölür mü? Hayvanları da çok severim. Oğlakları bir görseniz çok tatlılar. Gebe olan dişiler oluyor ve hayvan doğasının gerektirdiğini yapıyor. Benim derdim uzak tutmak.Hayvan katili olmadan zehirli bitki çözmez mi bu işi?

YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön