View Single Post
Eski 06-01-2018, 19:20   #659
Sûz-i Dilârâ
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili Sûz-i Dilârâ, yeni gelen bitkileriniz hayırlı olsun, güle güle büyütün. Sevgili Lonicera'nın kirli çıkı olduğunu bilmeyen mi var hiç kıskanmadım bundan emin olabilirsiniz hele de o saksılamada ki anlatımınıza bayıldım, dikkatlice yavaş yavaş okudum ve notlar aldım.
Ellerinize emeklerinize sağlık, gönderenin de ellerinie emeklerine sağlık.
Teşekkür ederim ablacım. Bu ilk saksılamadaki karışımı kolay kök oluşumu için çok gevşek tuttum. Saksılarını tamamen kapladıklarında daha oturaklı bir karışıma (burada bir köyden biraz verimli toprak alabilirim) geçireceğim.
Soğuğa dayanıklı olan meyve fideleri köye geçecek, kokulu, sarmaşık türü olanlar burada balkonda kalacak.

Bu arada senin güller köklendi sanırım, yeşil filiz uzatıyorlar.

Bu arkadaşlar bodur frezya, sayın Dumlupınar'dan geçen sene gelen tohumdan üretim frezyaların tohumlarından, bendeki ikinci kuşak oluyor, anneleri mercan ağacı saksısının dibindeler.
Name:  IMG_2039.jpg
Views: 427
Size:  65.5 KB

Sayın alys'in alışveriş paketime kattığı hediye irisler, bir ara kırmızı örümcek dadanmıştı, ilaçtan sararsa da yeni yapraklar verip yakayı kurtardı.

Name:  IMG_2043.jpg
Views: 429
Size:  71.9 KB

Bunlar sayın alys'ten satın aldığım ipheionlar. 10 adetti ama geçen saymaya çalıştım beceremedim 40'ta bıraktım

Name:  IMG_2044.jpg
Views: 414
Size:  74.4 KB

Sayın evdeçiçek'ten gelen senecio rowleyanus ve bendeki horreanus

Name:  IMG_2053.jpg
Views: 444
Size:  70.9 KB

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön