View Single Post
Eski 06-01-2018, 19:06   #658
Sûz-i Dilârâ
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nanemolla Mesajı Göster
Evet sn Sûz_i Dilara.Bende henüz yan komşusu gibi hissedemesemde bırakın üyeleri bu forumu bile çok benımsedim ve her yazanı ilerdeki arkadaş adayım gibi görmeye başladım sanki : ).Öncesinde tecrübelerine güvendiğim ve bitki sorunlarıma çözüm üretmek için uğradığım ve burdaki dogaseverleri gördükçe de foruma geçen sene sessiz bir takipçi bu senede aktif bir forum üyesi olarak çiçek sevdamı paylaşmaya karar vermiştim.Etrafımda benim kadar ciceksever bulamamaminda etkisi var biraz.Çünkü bazen oturup saatlerce çiçekler hakkında konuşasım var sohbet diye
Biraz uzaticak gibi olsam sen çiçeklere kafayı takmışsın gibi cümleler duyunca içime atıyorum taşan sevgimi.Ama burada özgürce konuşabiliyorum biraz çekingen bir yapım olsada
Bir yandan mesajları cevaplayıp bir yandan da bitkilerimin güncel hallerinden kareler eklemek istiyorum

Sizin mesajdan başlayalım sevgili nanemolla, etrafınızdan söylenen sözleri atın arkanıza gitsin, insanoğlunun alışkanlığıdır konuşur dururlar, her konuda. İki laf vardır ikisi de onlardadır. Ciddiye almamayı çoktandır başarmış bulunuyorum şükür Size nacizane tavsiyem bitkilere ve siteye küsmeyin, bıkmayın yeter. İki çiçek bir böcek gibi görünseler de aslında perde arkasında kocaman bir dünya var. Size katacakları, hissettirecekleri o kadar çok şey var ki.

Evet, sıklamenlerden başlayalım. Geçen sene seradan aldığım bir bitkiyi ilk defa bu seneye çıkarmayı başardım. Üç yıldır tohumdan yetiştiriyorum, bazı güçsüz arkadaşlar yaz sıcağında geçseler de çoğunluğuna yazı atlatmayı başardım. Ev sahibi teyzenin bahçesinde 13 adet sıklamen var iki senelik.

Geçen sene çimlendirdiklerim de bunlar, bu sene büyük saksıya geçirdim rahat büyüsünler diye.

Name:  IMG_2037.jpg
Views: 408
Size:  71.9 KB
Name:  IMG_2038.jpg
Views: 456
Size:  73.7 KB

Bu arkadaş geçen seneden seradan alınan, geçen seneki görkemi olmasa da tomurcuklu.
Name:  IMG_2051.jpg
Views: 425
Size:  70.3 KB

Bu da iki senedir uyanmayan ama ölmeyen bir yabanî tür
Name:  IMG_2050.jpg
Views: 412
Size:  65.6 KB

Bunlar da mini mini birler.
Name:  IMG_2052.jpg
Views: 415
Size:  73.8 KB

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön