View Single Post
Eski 06-01-2018, 17:18   #78
nanemolla
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Sn lonicera ilginiz için teşekkürler.zaten sizin sayfanızı görünce buraya yazmaya karar verdim sorularımı.Sizin yetistirdiklerinizin saksıda olduğuna inanmak güç gerçekten çok harika bir iş başarmışsıniz.Ellerinize emeğinize sağlık Rabbim karşılığını kat be kat görmeyi nasip etsin inşallah.İnanın emeginizi görünce keşke bahçesi olsaymış dedim.Onca saksiyla uğraşmak çok zor.emeginizi hayranlıkla seyrettim.karakafes otunu tohumdan yetistiremem diye korkuyorum.onun için fidesini sormuştum.gülü de en çok gübre isteyen çiçeğim olduğu için sormuştum cevabımı aldım.açıkçası benim çiçeklerin astarı yüzünden pahalıya geldi hesabı oluyor.Güvenilir ahır gubreside bulmakta zorlanıyorum.hazır sıvı gübreler, yok ciceklenmesi için ayrı, orkideler icin ayri,yeşil aksamı için ayrı ,gül için ayrı,demiri ayrı...vs ve herbirini aman iyisi olsun çiçeklerim daha rahat olsun diye kalitelisinden almaya çalışınca inanın masrafı çok oluyor zaten toprak karışımı için ,böcek ilacı için yeterince harcıyorum kendi çapımda ,birde gübre için uğraşınca sizin sayfanizdaki yorumlarınız ilaç gibi geldi bana.: )) Bir de az mı verdim çok mu verdim yoksa kökünü mü yaktım endişesi de cabası.
Hemen araştırmaya koyuldum ama bu defada tohumdan başka bulamadım o bile nadir.eğer nerden olursa olsun kökünden ve ya yavrusundan satmak isteyen olursa aklınızda olsun lütfen beni haberdar edin size zahmet bana ikram olacak ama...
Hele sn meyvelitepenin yaptığı karışımı illaki denemek istiyorum eklem ağrılarıma.
Çok uzun yazdım sanırım ama çok heyecenlandim galiba derdimin dermanını buldummu diye selamlar.

nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön