View Single Post
Eski 11-12-2017, 19:27   #76
nk_tarim
Ağaç Dostu

nk_tarim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Bereketli olsun. Örtü 2 yıllık mı? Mikrona göre fiyat bayağı pahalı geldi. Sera örtülerini alırken mümkünse fabrikadan almak gerekli, diğer türlü bayiler 2 katı para alıyor.

2 sene önce 560 m2 örtüye (3 katkılı-320 mikron) 785+80 lira vermiştim. 900 lira desekte olur.

Bu sene acele olduğu için geçen hafta 490 m2 örtüye (9 katkılı) 1200 lira verdim. Hem m2 düşük hem fiyat fazla.

Bir özelik var, son aldığım örtü ile ilk örtü aynı kiloda. Sanırım son örtü daha kalın mikronlu. Yine en az 200 lira fazla cepten verdik gibi.
Merhaba,

Örtü 36 aylık, Vatan plastik,6 katkılı, 150 mikron, 12 mt genişlik 50 mt uzunluk, rulo ağırlığı 89 kg.

Rus yerel markalarla arasında en az 2 kat fiyat farkı var. Ancak yerel markaları kullanan ve fikir alabileceğim birileriyle görüşme şansım olmadığından garantiye almak istedik. Vatan plastik için genel olarak fiyatlar şu günkü kur ile 17 TL/kg civarında. Geçen haftalarda distiribütör olduğunu söyleyen bir firmadan fiyat kontrol ettiğimde yaklaşık aynı fiyatı verdi. Türkiye satış fiyatları nedir netten sağlıklı bilgi bulamadım. Ama burası için ortalama bir fiyata satın almış görünüyoruz. Ya da avunuyoruz Piysada her zaman daha iyi bir fiyat vardır, bir daha ki sefere umarım

nk_tarim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön