View Single Post
Eski 06-12-2017, 14:55   #475
YNC
Yeni Üye

YNC's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2017
Kokulu değerli sarı gülüm yaşasın

Merhabalar, benim ilk yazım olacak bu. Gül yetiştirmeyle ilgili bölüme yani doğru yere yazdığımı zannediyorum, umarım doğru yapıyorumdur.

Fotoğraf da ekleyeceğim gül benim bilediğim 1980 yılından kalma babamın özenerek ancak bu seneye kadar getirdirdiği gül. Ailemiz özellikle benim için çok önemli manevi değeri var. Bu gül geçmiş zamanda çocukluk ve ilk gençlik yıllarımda oturduğumuz evin bahçesinde herkesin hayranlıkla baktığı, kokusu çevreyi saran, bize ve çevreye çok güzel görüntüler veren, her sene coştukca çoşan bir güldü. Büyük kamelyayı ve çevre çitleri de sarmıştı. Yıllarla değişen oturma yerleri dolayısıyla şu anda bu gül anne-babamın küçük balkonunda çok büyük bir saksıda ikamet ediyor. Babam yıllarca onu çoğaltmaya, coşturmaya uğraştı kendi bildiğince budadı, toprak saksı değiştirdi vs çok özendi ancak artık sanırım gül de yaşlandı. Ben bu yıl çok büyük hevesle bu zamanları bekledim ve aldığım çelikleri çalıştığım işyerinin bahçıvanına getirdim rica ettim. Fotoğrafını paylaşayım.

YNC Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön