View Single Post
Eski 06-12-2017, 08:51   #548
Batı Rüzgarı
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi insirah:) Mesajı Göster
Batı rüzgarı çok teşekkür ederim yardımlarınız için. ancak o kadar heveslendim ki soğanlar elime geçince sizden gelecek öneriyi bekleyemedim ve kocaman saksıma hepsini diktim yaklaşık 14 soğan ve dün akşam Ankara soğumaya başladı ... gidip gelip kapalı balkonun kapısını açıp kapattım diktiğim gün donmasınlar diye ama bu gidişle biz donacağız içeri mi alsam orda mı bıraksam hay Allah Hayvanseverlerin bazı davranışları aşırı gelirdi aman bu kadar da yapılmaz canım derdim onlara çok gülmüşüm galiba
büyük bir saksıya dikmenizde bir sakınca yok. ancak zıpçıktı için biraz lüks kaçıyor. çünkü dar ve küçük saksılarda da gayet güzel gelişiyor.yer darlığı sorun değilse böyle kalabilir...
beyaz mı pembe mi bilmiyorum ama beyazı soğuklara daha dayanıklıdır.pembe olanı -7 dereceye beyaz olanı -12ye kadar dayanabilir. yani şuan için bir sorun olmaz. toprağı donmadığı sürece de bir sıkıntı olmaz. ilk sulamadan sonra sulama yapmayın.kış boyunca da sulamayın.böyle 4. aya kadar kalsın. sonrasında havaların durumuna göre zaten çimlenmeye başlarlar...

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön