View Single Post
Eski 26-11-2017, 20:14   #490
kamil35
Ağaç Dostu.

kamil35's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Kamil beyden sadece çam balı alırım. Bu defa aldığım da bal çam balıydı ( sorumda özellikle çam balında fiyat neden bu kadar farklı demem gerekirmiş). Çiçek balları açısından bakılınca çok değişik fiyat olmasına bir şey söylemek mümkün değil ama çam balları arasında büyük farklar söz konusu değil bildiğim kadarıyla. Fiyat üç misline yakın fazlalık göstermekte ve ben buna rıza göstererek alım yaptım ama merak ediyorum bir çok kurum ( buna Tariş ve bir çok bal kooperatifleri dahil) çam balını nasıl bu kadar farklı satabiliyorlar, aklımın erdiğince butik bir üretim olması sebebiyle mi diye de sordum.
Balı Kamil beyden almamın nedeni temizliğe verdiği önem ve dürüst bir üretici olduğuna inanmam.
Sayın hosseda, teşekkür ederim. Ürettiğim süzme ballar arasında fiyat farkı uygulamıyorum. Yıl içerisinde ilk hasat çiçek balı olur. İlk hasattaki bal satış fiyatım, tüm yıl içinde üretilecek balların satış fiyatıdır.

Ürettiğim balların kalitesinde bir fark yoktur. Sadece nektar kaynağına bağlı olarak lezzet farkı vardır. Kalitede fark yoksa, fiyatta da fark yok

kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön